Kuranı Kerim Yolcu Yayınavi

Haber bülteni

Bookmark and Share
Reklam

Kuran Kursu Kitabı 1 Ürün

Kuran Kursu Kitabı
Kuran Kursu Kitabı 7 farklı bölümden oluşuyor. Bu bölümler: Elif bâ ile Kuran-ı Kerim öğreniyorum, Tecvit öğreniyorum, Namaz duâlarını öğreniyorum, Namaz sûrelerini öğreniyorum, Dini bilgiler öğreniyorum, Abdest almayı öğreniyorum ve Namaz kılmayı öğreniyorum...

Birinci bölüm: Elif bâ ile kuran-ı kerim öğreniyorum; 28 adet harften ve sağdan sola doğru yazılan ve okunan Kur'an-ı Kerim harfleri , kelime, cümle, ayet, sûrelerin de alt kısımlarına öğrenmeye yardımcı olması açısından Türkçe karşılıkları renkli olarak konulmuştur. Kur'an-ı Kerim harflerinin Türkçe karşılığı aşağıdaki oluşturulan özel karakterler sayesinde oluşturuldu. Türkçe okunuş, okurken nasıl okunduğu hakkında şüphe duyduğunuz durumlarda yardımcı olması için konulmuştur.

İkinci Bölüm: Tecvit öğreniyorum, Kur’an-ı Kerimi güzel okumak; tecvit kurallarını bilmek ve uygulamakla mümkündür. Bu bölümde; tecvit ilmindeki kuralların daha kolay anlaşılması ve öğrenilmesi için yepyeni bir yöntemle ele alınmıştır. İlk kez uygulanan bu yöntemle anlaşılması zor ve karışık görünen tecvit kurallarının kolay anlaşılması ve daha pratik öğrenilmesi amaçlanmıştır.

Ücüncü Bölüm: Namaz duâlarını öğreniyorum; Renkli Kelime Meâli ve Türkçe Okunuşlarıyla birlikte Sübhâneke, Ettehiyâtü, Allâhüme Salli, Allâhüme Barik, Rabbena Duâsı, Kunut Duâsı, Kunut-2 Duâsı, Amentü , Ezan, Kamet, Müezzinlik, Salavat ve Tesbihatlar.

Dördüncü Bölüm: Namaz sûrelerini öğreniyorum; Renkli Kelime Meâli ve Türkçe Okunuşlarıyla birlikte Fâtiha Sûresi , Elif Lam Mim , Duhâ, İnşirâh, Tin, Alak, Kadr, Beyyine, Zilzâl, Âdiyât, Karia, Tekâsür, Asr, Hümeze, Fil, Kureyş, Mâûn, Kevser, Kâfirûn, Nasr, Tebbet, İhlâs, Felâk, Nâs, Ayet-el Kürsi ve Şifa Ayetleri.

Beşinci Bölüm: Dini bilgiler öğreniyorum; Bir Müslümanın bilmesi gereken temel dini bilgilerin yer aldığı bölüm. Din Nedir?, Hak Dinler (İlahi Dinler), Batıl Dinler, İman, Kelimei Tevhid, Kelime-İ şehadet, İman Bakımından İnsanlar, İmanın Şartları, Allah’ın Zati Sıfatları, Allah’ın Subuti Sıfatları, 32 Farz, Oruç, Hac, Zekât, Kısaca Hz. Muhammed (S.A.V.)’İn Hayatı ve Sorulu- Cevaplı dini bilgiler.

Altıncı Bölüm: Abdest almayı öğreniyorum; Resimlerle Abdestin Alınışı, Abdestin Farzları, Abdestin Sünnetleri, Abdestin Edebleri, Abdestin Mekruhları, Abdest Almadan Neler Yapamayız?, Abdesti Bozmayan Şeyler, Abdesti Bozan Şeyler, Sargı Ve Yara Üzerine Meshetmek, Gusül Abdesti Nasıl Alınır?, Guslün Farzları, Teyemmüm, Teyemmümün
Farzları,

Yedinci Bölüm: Namaz kılmayı öğreniyorum; Erkek-Kadın Resimlerle Namazın Kılınışı, Namazın Çeşitleri |Müezzinlik, Namazı Bozan Şeyler, Namazın Mekruhları, Sabah Namazı , Öğle Namazı , İkindi Namazı, Akşam Namazı, Yatsı Namazı, Vitir Namazı, Cuma Namazı, Teravih Namazı, Kaza Namazı, Bayram Namazı ve Yolcu Namazı

Sepet  

(boş)
Bookmark and Share
Reklam

En çok satılanlar

  • Yasin, Tebareke, Amme ve Namaz Sureleri
  • Kuran-ı Kerim'in Yüce Meali (Cep Boy,Metinsiz, Renkli)
Yasin, Tebareke, Amme ve Namaz Sureleri
Fatiha Suresi Elif Lam Mim Yâsin Suresi...
Cep Boy- Metinsiz, Renkli Kuran-ı Kerim'in Yüce Meali
Ayetlerin meallerini esas metnin anlamına...
Ali Haydar Elifbası (Efdal Bilgisayar hatlı)
Kuran-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyen...
(ORTA Boy) Efdal Bilgisayar Hatlı Kuran-ı Kerim
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından...
Orta Boy - Efdal 41 Yasin-i Şerif [Üçlü- ARAPÇA- TÜRKÇE OKUNUŞU ve TÜRKÇE AÇIKLAMASI]
Fatiha Suresi - Elif Lam Mim - Ayet - el...

En iyi satılanlar (tümü)

Yeni ürünler

Şu anda yeni ürün yok